Kategorie
Uncategorized

5 powodów, dla których warto sprawdzić platformę JetBrains do nauki programowania (niezależnie od specjalizacji i umiejętności!)


Cześć!

To mój pierwszy post na moim blogu, który – choć krótki, będzie nieco przypominał reklamę to nie mam zamiaru niczego reklamować ani sprzedawać.
Celem tego wpisu jest zaprezentowanie narzędzia, które ułatwi w prosty i przejrzysty sposób zdobyć i uporządkować wiedzę na temat języków programowania takich jak Java czy Python!


Oto 5 powodów, dla których powinniście zainteresować się platformą JetBrains Academy:


0 Platforma ma zorganizowaną mapę nauki wybranego języka programowania (materiał jest wybrany i ułożony przez ekspertów w tej dziedzinie)

1 Uczy poprzez praktykę (w ten sposób można czerpać większe korzyści z nauki niż poprzez wykonywanie samouczków samodzielnie przykładowo bezpośrednio z YouTube’a)

2 Ma długi – relatywnie okres próbny. Obecnie jest dłuższy niż 2 miesiące – Przy odrobinie wcześniejszych doświadczeń, w tym czasie powinieneś wykonać większą część ścieżki nauki języka.

3 Silna personalizacja do poziomu kursanta – wypełnij ankietę, a system automatycznie wybierze zadania do wykonania.

4 Integracja z dowolnym IDE firmy JetBrains – Jeśli jesteś już profesjonalnym programistą, z pewnością znasz IDE dostarczane przez JetBrains, a jeżeli nie to jest to świetna okazja do zapoznania się z nim.


Poniżej przesyłam Ci mój szybki przegląd JetBrains Academy:

https://www.youtube.com/watch?v=sOrwXB0yvWU


Link do platformy -> https://www.jetbrains.com/academy/

Autor: Kris Pacholski

Cześć! Jestem Krzysiek. Od kilku lat szkolę i pomagam rozwijać się osobom w branży inżynierii oprogramowania. Kładę nacisk na naukę umiejętności cyfrowych (programowania, projektowania i testowania) w taki sam sposób, jak na trening sportowy (siłownia/sala gimnastyczna/taniec). Jestem fanem zdobywania i propagowania wartościowej wiedzy wśród studentów i przekazywania złożonych zagadnień, w możliwie najprostszy sposób (wg. reguły kiss). W moich kursach jest już kilka tysięcy studentów, a części osób udało się przekwalifikować na stanowiska testerskie lub deweloperskie w branży IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *