Kategorie
Uncategorized

Skuteczna nauka Selenium – 5 najlepszych źródeł do darmowej nauki!

Cześć!

Dzisaj przedstawię Ci 5 źródeł zasobów, które pomogą Ci opanować Selenium w możliwie najszybszy i najbardziej skuteczny sposób!

Selenium jak już w pewnym wcześniejszym poście pisałem jest narzędziem typu must have dla wszystkich którzy chcą nauczyć się automatyzacji oprogramowania! Nie chodzi tutaj o samą popularność tego narzędzia, a jedynie o sposób oraz zasadę jego działania. Tak, dokładnie to proces w jaki ono działa pomoże Ci się rozwijać i myśleć jak.. automatyk oprogramowania!

Pamiętaj, że dopierane przez mnie materiały są celowo po angielsku. Cały świat IT stoi na tym języku, dlatego angielski powinien być przez nas szlifowany w każdej wolnej chwili.

Najważniejsze na początku jest pozyskanie dobrych materiałów do nauki – pewnych, które dadzą Ci szybką “trampolinę” do merytorycznej wiedzy wysokiej jakości.

Nasz czas, zasoby oraz energia w ciągu dnia jest ograniczona -> dlatego powinieneś wybrać tylko solide materiały z których wyciągniesz możliwie najwięcej wartościowej wiedzy! 🙂

Poniżej zestawiłem 5 topowych zródeł do nauki z “googlowego gąszczu” materiałów, oto one:

0. https://www.selenium.dev/documentation/en/getting_started/

Mój absolutny faworyt i numer jeden, są to oficjalne zasoby od Selenium do nauki. Jest wszystko czego potrzebujesz, do tego fajnie opisane z przykładami ze wszystkimi językami programowania obsługiwanymi przez Selenium aktualnie.

1. https://www.linkedin.com/learning/selenium-essential-training

Selenium tutorial prosto od Linkedin! świetny kurs polecam każdemu odrazu chciałbym trafić na tak wartościowy kontent kiedy uczyłem się tego narzędzia. Te zasoby są za darmo! o ile zastosujesz pewny prosty trick. 😛 Wystarczy ze zarejstrujesz się na portalu Linkedin i przez miesiąc “wykupisz” za darmo konto premium (pierwszy miesiąc subskrypcji jest darmowy).. Oczywiście zrezygnować z subskrypcji możesz w każdej chwili 😉

2. Selenium Full Course – Learn Selenium in 12 Hours | Selenium Tutorial For Beginners | Edureka

Świetny materiał od Edureka, który porusza na poziomie podstawowym wszystkie najistniejsze zagadnienia odnośnie Selenium. Językiem użyty w powyższym video jest Java (mój favoryt wśród języków programowania, jeżeli chodzi o korzystanie z Selenium, dodatkowo na Stackoverflow znajdziesz mnóstwo rozwiązanych problemów – co jest dodatkowym atutem) …ale bez obaw jeżeli nie znasz podstaw Javy. Uważam, że powinieneś poznać Selenium z dowolnym językiem programowania tak aby jak najszybciej załapać jak działa to narzędzie!

3. https://www.guru99.com/selenium-tutorial.html

Doskonałej jakości materiały znajdziesz również na stronie Guru99 – spędziłem na niej wiele czasu ucząc się własnie z tych zasobów, choć niektóre tutoriale obecnie wymagały by drobnych update’ów to jest to świetne źródło merytorcznej wiedzy dla osób, które wolą czytać niż uczyć się bezpośrednio z materiałów video.

4. Selenium Beginner TutorialAutomation Step by Step (Raghav Pal)

Z tych zasobów również korzystałem podczas nauki. Raghav Pal zrobił dla Ciebie świetną robotą w robi to w swoim odpowiednim stylu -> tak jak lubię przedstawia samo “mięso”. W zasadzie w tej playliście porusza wszystkie najważniejsze zagadanienia “w pigułce” dotyczące Selenium i wyjaśnia wszelkie wątpliwości względem tego narzędzia.

Podsumowanie:

Powyższa lista to tylko propozycje zasobów do nauki! Zachęcam Cię również do konsultacji z innymi programistami lub testerami -> podpytaj
w jaki sposób uczą się inni ludzie! To zawsze poszerzy Twoje horyzonty
i pamiętaj, że nic nie zastąpi Twojego działania i chęci do poznawania nowych narzędzi!

Owocnej nauki 🙂

Autor: Kris Pacholski

Cześć! Jestem Krzysiek. Od kilku lat szkolę i pomagam rozwijać się osobom w branży inżynierii oprogramowania. Kładę nacisk na naukę umiejętności cyfrowych (programowania, projektowania i testowania) w taki sam sposób, jak na trening sportowy (siłownia/sala gimnastyczna/taniec). Jestem fanem zdobywania i propagowania wartościowej wiedzy wśród studentów i przekazywania złożonych zagadnień, w możliwie najprostszy sposób (wg. reguły kiss). W moich kursach jest już kilka tysięcy studentów, a części osób udało się przekwalifikować na stanowiska testerskie lub deweloperskie w branży IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *