Kategorie
Uncategorized

Dlaczego powinieneś uczyć się chmury AWSa? – 5 Faktów

Cześć! Dzisiaj będę Cię zachęcał do zapoznania się z chmurą AWS (choćby nawet w niewielkim stopniu), poniżej zestawiłem 5 faktów, dlaczego powinieneś znać tą konkretną chmurę.

1 AWS jest liderem rynku dostawców chmury i coraz więcej najbogatszych firm na świecie z niej korzysta.

2 Certyfikacja AWS staje się coraz bardziej pożądana przez pracodawców z branży IT, a wiele nowych ofert pracy na rynku wymaga znajomości AWS (często dodana w ofertach pracy jako “Nice to have”). Ścieżki certyfikacji AWS przygotowane przez twórców są bardzo dobrze przemyślane, zatem świetnym pomysłem jest rozważenie certyfikacji w interesującym nas kierunku.

3 Chcesz zachować swoje dotychczasowe stanowisko pracy.
Chmura rozszerza Twoje kompetencje, czyni Cię jeszcze bardziej pożądaną osobą na rynku pracy. Oczywiście wpływa to również na Twój wizerunek jako eksperta w dziedzinie inżynierii oprogramowania.

4 Nie chcesz pozostawać w tyle za technologią.
Nowe technologie są seksowne, a ucząc się AWS’a zdobędziesz ogólne umiejętności i poszerzysz swoje horyzonty, zresztą nigdy nie wiesz co Ci się przyda w karierze :P. Próg wejścia do nauki AWS jest bardzo mały, każdy może założyć konto i zacząć korzystać z architektury AWS. Po zalogowaniu się do konsoli otrzymujesz dostęp do wszystkich usług oferowanych przez platformę.

5 Chcesz zwiększyć swoje zarobki.
Technologia chmury jest stosunkowo młoda i może dać Ci przewagę na drodze do kolejnych awansów i podwyżek. Oczywiście, jeśli nauczysz się efektywnie korzystać z chmury AWSa.

Podsumowanie:
Zacznij od dzisiaj w małych krokach. Poniższe video przedstawia przegląd najważniejszych funkcji chmury AWSa:

Autor: Kris Pacholski

Cześć! Jestem Krzysiek. Od kilku lat szkolę i pomagam rozwijać się osobom w branży inżynierii oprogramowania. Kładę nacisk na naukę umiejętności cyfrowych (programowania, projektowania i testowania) w taki sam sposób, jak na trening sportowy (siłownia/sala gimnastyczna/taniec). Jestem fanem zdobywania i propagowania wartościowej wiedzy wśród studentów i przekazywania złożonych zagadnień, w możliwie najprostszy sposób (wg. reguły kiss). W moich kursach jest już kilka tysięcy studentów, a części osób udało się przekwalifikować na stanowiska testerskie lub deweloperskie w branży IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *