Kategorie
Uncategorized

10 wskazówek dotyczących rutyny produktywnego dnia

0 Przygotuj się.
Planuj nocą cele na kolejny dzień. Wieczorna rutyna planowania może pomóc ustawić harmonogram dla przyjemnego i produktywnego dnia. Planuj szybko i mądrze.

1 Żyj w teraźniejszości i unikaj wszelkiej dodatkowej pracy.
Praca może być bardzo ważną częścią życia, ale to nie powinno być całe nasze życie, musimy nauczyć się jak żyć bieżącą chwilą i czerpać radość z każdej małej rzeczy.

2 Traktuj wszystko w swoim życiu z dystansem i pamiętaj, że wszystko jest tymczasowe.
Niektórzy ludzie traktują pracę zbyt poważnie, zwłaszcza w branży IT. Prawdopodobnie dużą część swojego życia spędzisz pracując, więc warto nastawić się w taki sposób, aby było to jak najbardziej przyjemne. Wstań rano do pracy, włącz Spotify i pomyśl, że będziesz się dziś świetnie bawić, niezależnie od projektu i okoliczności.

3 Skup się i unikaj wykonywania kilku zadań na raz.
Ta zasada pozwala osiągnąć znacznie więcej bez stresu i przytłoczenia.
Skupienie i wydajność idą w parze. Wielozadaniowość osłabia koncentrację i ma negatywny wpływ na wydajność.
Jeżeli masz z tym problem, polecam poniższe video:

4. Utrzymuj swój harmonogram najprościej jak się da.
Napięty harmonogram może spowodować wiele niepotrzebnego stresu w ciągu dnia, więc zawsze staraj się dostosować swój harmonogram w taki sposób, aby dodatkowe zajęcie nie popsuło Ci planów na resztę dnia.

5 Trenuj fizycznie.
Poranny trening może dać Ci dużo więcej energii, abyś mógł być bardziej produktywny przez cały dzień.

6 Kontroluj rozpraszanie uwagi i zachowaj spokój i ciszę w swoim środowisku pracy.

7 Stosuj zasadę 80/20 w ciągu dnia.
Po prostu rób mniej i osiągaj więcej.

8. Pamiętaj, aby regularnie robić sobie przerwy i patrzeć w dal.
Regularny przerwy i patrzenie w dal za okno spowoduje, że Twój wzrok będzie odpoczywał. U mnie to działa dobrze więc polecam 😉

9. Budź się z szybkim zimnym prysznicem.
To może się wydać trudne… ale rozpoczęcie zmiany choćby od mycia twarzy zimną wodą codziennie rano jest stymulujące do działania.

Autor: Kris Pacholski

Cześć! Jestem Krzysiek. Od kilku lat szkolę i pomagam rozwijać się osobom w branży inżynierii oprogramowania. Kładę nacisk na naukę umiejętności cyfrowych (programowania, projektowania i testowania) w taki sam sposób, jak na trening sportowy (siłownia/sala gimnastyczna/taniec). Jestem fanem zdobywania i propagowania wartościowej wiedzy wśród studentów i przekazywania złożonych zagadnień, w możliwie najprostszy sposób (wg. reguły kiss). W moich kursach jest już kilka tysięcy studentów, a części osób udało się przekwalifikować na stanowiska testerskie lub deweloperskie w branży IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *