0 Za dużo “pośpiechu”
Prosta zasada, śpieszcie się powoli. Nauka automatyzacji oprogramowania wymaga czasu. Traktuj to jak ultramaraton.
1 Krótkowzroczna wizja
Ten punkt jest przedłużeniem powyższego punktu, dobrze jest mieć plan, jak się uczyć i co chce się dzięki temu osiągnąć na dłuższą metę.
2 “Nigdzie nie mogę zdobyć doświadczenia wymaganego do pracy w automatyce”
Zacznij od małych kroków, np. załóż konto na Githubie, a następnego dnia rozpocznij kurs i trening w interesującej Cię dziedzinie. Prześlij swój pierwszy “Hello World” i umieść go na swoim koncie Githuba. Następnie wykonaj kolejne małe kroki, z tą techniką, po roku, gdy spędzisz godzinę dziennie, będziesz na naprawdę dobrym poziomie -> zobacz jak proste to jest…
3 “Nie mam żadnych sukcesów w rozmowach kwalifikacyjnych, więc odpuszczam”
4 Bądźcie uparci i starajcie się znaleźć swoją drogę. Czasami to działa, a czasami zawodzi.
Z perspektywy czasu, może to być świetne doświadczenie, jeśli otrzymasz informację zwrotną od rekrutów, co o tobie myślą i ile jesteś dla nich wart -> jest to cenna informacja i tylko od ciebie zależy co z nią zrobisz.
5 Wybierz formę nauki, która najbardziej Ci odpowiada
Dokładnie, Wybierz formę nauki, która najlepiej odpowiada twojej wiedzy. Możesz oglądać kursy, czytać książki… i najlepiej: przećwiczyć to!
6 “Nie wiem czy nauka inżynierii oprogramowania jest dla mnie odpowiednia”
Nie każdy człowiek ma predyspozycje do bycia jak Michael Jordan w swojej dziedzinie. Musisz to ocenić samemu, jest na to prosty sposób – po prostu zacznij się tym interesować, spróbuj po jakimś czasie, sam będziesz oceniał. Czy jest to to, co chciałbyś robić i poświęcić na to swój cenny czas.